Hakkımızda

HTL GÜNEŞ UVGI STERİLİZASYON SİSTEMLERİ

Facebook

Bizi Facebook'ta takip edin.

Instagram

Bizi Instagram'da takip edin.

YouTube

Bizi YouTube'da takip edin.

STERİLİZASYON SİSTEMLERİ

UV-C (UVGI) DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ

Dış ortamda bulunan virüs, bakteri, mantarlar ve küflerin büyük bölümü güneş ışıkları tarafından yok edilir. Yapılan araştırmalar bu işlemde mor ötesi (ultraviyole) ışınların etkili olduğunu göstermiştir. Özellikle 253,7 nm dalga boyundaki ultraviyole ışığık mikroorganizmaların DNA ve RNA yapılarını parçalayarak etkisiz hale getirir. Bu nedenle merkez boyu 253,7 nm olan ışık (UV-C) germidical ultraviolet olarak adlandırılır. UVGI nin etkili olduğu mikroorganizmalar; Virüsler, bakteriler, mantarlar ve küflerdir.
Yapılan çalışmalar UVGI nin diğer virüslerde olduğu gibi corona (covid-19) virüsünü de aynı şekilde yok ettiği yönündedir.

UVGI uygulama dozuna göre %99,9’a kadar etkili olabilmektedir. Uygulanacak doz miktarı hedef mikroorganizmalara ve uygulama yerine göre değişmektedir. Işığın etkisi uzaklığın karesiyle orantılı olarak değişmektedir. Etkinin mesafesine göre değişim sonraki sayfada verilmiştir. UVGI’lerde gözle gördüğümüz mavi ışığın öldürücü etkisi yoktur. Kabin boyutu büyüdükçe çalışma süresinin artırılması gerekmektedir.

HTL GÜNEŞ UVGI ürünleri laboratuvar ortamında corona virüse karşı test edilmiştir.

 

      Üretici Firma ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.